Kalendář akcí v obci Rybník a okolí

Akce - Domažlicko a okolí - během měsíce

30.09.23 , 19:00Domažlicko a okolí - Arciděkanský kostel
KONCERT ČERCHOVANU: G. Fauré, F. Poulene: Requiem
Pěvecký sbor Čerchovan, o. p. s. ve spolupráci s MKS Domažlice, Římskokatolickou farností Domažlice a ZUŠ Jindřicha Jindřicha uvádí Koncert pro varhany, smyčcový orchestr a tympány.
(Zapsal: Karel Dvořák, 31.08.23)
05.10.23 , 19:00Domažlicko a okolí
Hana a Petr Ulrychovi a Javory v kostele na Mouřenci nad Annínem
Do šumavského kostela na Mouřenci nad Annínem přijíždí další legenda. Po Hradišťanu nebo Spiritual kvintetu rozezní chrám ze 13. století písně Hany a Petra Ulrychových a skupiny Javory, která je na hudební scéně už skoro 50 let. Předprodej na www.sirkus.cz, v kině v Sušici a v IC Hartmanice.
Dlouho připravovaný a nákladný koncert se koná u příležitosti 30. výročí záchrany a znovuvysvěcení kostela a 20. výročí pořízení mouřeneckých zvonů sv. Mořic a sv. Vintíř. Spolu se sourozenci Ulrychovými si můžete na Mouřenci zazpívat písně Kdysi před léty, On na mě zapomíná, Zvláštní znamení, Zvon, Modlitba, Ideál nebo Javory. Nenechte si ujít příležitost vidět opět tyto skvělé muzikanty v západních Čechách a po dlouhé době na Šumavě.

Vstupenky je možné kupovat v kině v Sušici, zde online nebo v IC Hartmanice (od 25. září). Vstupenky budou ke koupi i na místě před koncertem a jen na místě bude možné koupit i vstupenky ke stání za 490 Kč, a to dle kapacity kostela.

Informace: www.pratelemourence.cz , tel. 731692703, lukas.milota@centrum.cz

Spolek Přátelé Mouřence děkuje všem posluchačům za zakoupení vstupenky a všem sponzorům, kteří se rozhodli nebo ještě rozhodnou koncert finančně podpořit. Aktuálně se rozhodli koncert podpořit: Kašperskohorské městské lesy, firma Delex a s ostatními jednáme a další hledáme.
(Zapsal: Bc. Lukáš Milota, 29.09.23)
07.10.23 , 13:00Kdyně a okolí - Všeruby u obchodu na návsi
Po stopách falešné hranice a badatelkou Václavou Jandečkovou
ZAČÁTEK V 13H VE VŠERUBECH U OBCHODU
MKS „Modrá hvězda“ Kdyně a badatelka, spisovatelka a publicistka Václava Jandečková, zvou příznivce historie a paměti národa na tradiční výpravu po stopách falešné hranice. Sraz účastníků je ve Všerubech u obchodu ve 13.00 hodin. Prosíme účastníky, aby se připravili na cestu terénem a vybavili se odpovídající obuví a oblečením a vzhledem k náročnosti terénu, případné nepřízně počasí i tématu zvážili účast dětí. Trasa vede převážně terénem – pole, louka, hráz rybníka. Účastnický poplatek je dobrovolný, v případě zájmu nám jej můžete poslat na číslo účtu 309149321/0100 (s poznámkou „falešná hranice“), popř. můžete přispět na místě. Děkujeme. Po konci procházky a příjezdu do Kdyně je možnost na dvorečku Modré hvězdy se zahřát něčím teplým, nebo si opéct vlastního buřta. Od 19.00 hod. je možno navštívit koncert písničkáře Vladimíra Merty, v sále MKS.
(Zapsal: MKS Kdyně, 14.09.23)
07.10.23 , 19:Kdyně a okolí - Modrá hvězda
Vladimír Merta
Český písničkář, publicista, spisovatel, fotograf, architekt a filmový režisér Vladimír Merta.
Na konci 60. let nahrál ve Francii písničkářské album Ballades de Prague. Byl členem folkového sdružení Šafrán. Během osmdesátých let psal a režíroval animované filmy. Je zakládajícím členem Evropského kulturního klubu a aktivním členem OSA.
(Zapsal: MKS Kdyně, 05.09.23)
12.10.23 , 19:00Kdyně a okolí - společenský sál Sokolovny
5. koncert KPH: Mladé pódium
MKS „Modrá hvězda“ Kdyně a ZUŠ Kdyně Vás srdečně zvou na 5. koncert Kruhu přátel hudby, při kterém představíme talenty Základní umělecké školy ve Kdyni.
(Zapsal: MKS Kdyně, 13.09.23)
22.10.23 , 10:00Kdyně a okolí - kino Kdyně
Matýsek a jeho kamarádi
Rodinné představení: Matýsek a jeho kamarádi.
Vystoupení jedinečného českého břichomluvce a televizní celebrity Matýska, které všichni dobře znáte z Česko Slovensko má talent.

Smích dětského publika je to co máme nejraději. Věřte že, Zdenek Polach a Matýsek s jejich kamarády, Vás budou bavit jako nikdo jiný v tomto oboru. Náš Youtube kanál denně navštíví kolem 15 000 diváků. Mohli jste nás vidět na ČT 1 , TV PRIMA, Československo má talent, SHOW JANA KRAUSE, DVTV, FACE TO FACE , Blízká setkaní na Českém rozhlase atd…. Milujeme dětský smích a co vy?

Zdeněk Polách – jediný břichomluvec v České republice, který v roce 2018 vyhrál s Matýskem Zlatého "bzučáka" v soutěži Československo má talent. Neuvěřitelně vtipné a vynalézavé představení, které si užijí děti i rodiče.
(Zapsal: MKS Kdyně, 15.09.23)
22.10.23 , 19:00Kdyně a okolí - společenský sál Sokolovny
Lucie Bílá - Recitál
Recitál několikanásobné zlaté slavice Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska. Těšit se můžete na jedinečný hudební zážitek v podání toho nejlepšího hlasu české hudební scény. Předprodej: www.mkskdyne.cz, nebo na pokladně Infocentra Kdyně
(Zapsal: MKS Kdyně, 24.03.23)
Výše uvedené akce jsou výpisem z regionální databáze akcí na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ www.sumavanet.cz/akce

Informace mají pouze orientační charakter, provozovatelé těchto stránek neručí za jejich správnost, obsah či úplnost.

Pořádáte zajímavé akce a chcete výrazně zvýšit jejich propagaci?
 Zapisujte akce zdarma na www.sumavanet.cz/akce
Pokud pořádáte akci a plánujete termín, můžete si zde také ověřit, zda nedochází k termínové kolizi s jinou akcí.

V případě zájmu o zvýšenou propagaci akce nás kontaktujte na info@sumavanet.cz